رنو آسترال جدید: دی اکسید کربن کمتر، لذت بیشتر

رنو آسترال کاملاً جدید، مدل بلندپروازانه و محور اصلی تلاش‌های رنو برای بازگرداندن سگمنت C باید خود را با همه کاربری‌های خصوصی و حرفه‌ای تطبیق دهد.
رنو آسترال جدید: دی اکسید کربن کمتر، لذت بیشتر
۳۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۵ اخبار رنو تکنولوژی

رنو آسترال کاملاً جدید، مدل بلندپروازانه و محور اصلی تلاش‌های رنو برای بازگرداندن سگمنت C باید خود را با همه کاربری‌های خصوصی و حرفه‌ای تطبیق دهد. برای این منظور، این خودرو بر روی طیف وسیعی از پیشرانه های برقی نوآورانه کار می کند، با یک موتور کاملاً جدید هیبریدی E-TECH که می تواند تا 200 اسب بخار کار کند و دو موتور بنزینی هیبریدی که می تواند تا 160 اسب بخار کار کند. هدف اصلی مهندسین رنو از این طراحی، این است که لذت رانندگی با راندمان سوخت بالا و انتشار CO2 کم میسر گردد.

سه موتور با شش نسخه با گیربکس دستی و اتوماتیک تا 200 اسب بخار قدرت دارند. در نگاه اول، طیف موتورهای رنو آسترال کاملاً عادی به نظر می رسد. با این حال، در واقع بسیار نوآورانه است. این محدوده فاقد گزینه موتور دیزلی است و هر موتوری که قبلاً هیبریدی کامل نیست، از باتری‌های لیتیوم یونی - برقی‌سازی - برای افزایش لذت رانندگی و بهره‌وری سوخت و در عین حال کاهش انتشار CO2 استفاده می‌کند. چنین نوآوری به این معنی است که رنو آسترال کاملا جدید می تواند برای پوشش انواع استفاده ها و سفرها، چه برای مالکان خصوصی و چه برای اپراتورهای ناوگان شرکتی، سازگار شود. اکنون زمان آن فرا رسیده است که آنها را با جزئیات بررسی کنیم.

موتور هیبریدی E-TECH با 160 اسب بخار و 200 اسب بخار: قدرت و کارایی

رنو آسترال کاملاً جدید ورود موتور جدید هیبریدی خود شارژ شونده E-TECH را نوید می دهد. این خودرو که برای راه‌اندازی یک وسیله نقلیه سطح بالا و تضمین عملکرد و لذت رانندگی بیشتر عالی است، دارای توان خروجی ترکیبی تا 146 کیلو وات(200 اسب بخار) با بهبود قابل توجهی در بهره‌وری سوخت و انتشار CO2 است.

فناوری هیبریدی E-TECH که توسط مهندسین رنو طراحی و ثبت شده است، مطابق با طراحی مبتکرانه اصلی است. همراه با یک موتور احتراق، دو موتور برقی (یک موتور برقی و یک ژنراتور استارت ولتاژ بالا HSG برای راه اندازی موتور احتراقی، کمک به تغییر سرعت و شارژ مجدد باتری)، یک باتری مرکزی و یک کلاچ چند حالته هوشمند.

موتور هیبریدی E-TECH در آسترال کاملاً جدید دارای یک موتور 1.2 لیتری سه سیلندر 96 کیلوواتی 205 نیوتن متری توربوشارژ بنزینی است. همراه با یک موتور برقی قوی تر با گشتاور افزایش یافته (50 کیلو وات و 205 نیوتن متر)، و یک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت بالا (1.7 کیلووات ساعت / 400 ولت) و یک جعبه دنده 7 سرعته (دو در حالت برقی و پنج در حالت هیبریدی). باتری لیتیوم یون دارای ظرفیت گشتاور بسیار خوبی است (قبلاً 350 نیوتن متر، اکنون 410 نیوتن متر)، قدرت بیشتر، خروجی بیشتر و پاسخگویی بهتر.

به این ترتیب، شتاب آغازین متمایز و پویا است، در هنگام تغییر سرعت شتاب آن کاهش می‌یابد، و در نتیجه اکنون جابجایی بین دنده ها بدون از دست دادن گشتاور نرم‌تر است و موتور احتراقی در کل محدوده خروجی بهینه کار می‌کند.

موتور هیبریدی E-TECH در Austral جدید موجود در دو گزینه قدرت - 160 اسب بخار و 200 اسب بخار - دارای بهترین سطح راندمان رانندگی برای بازار است و زمان آن برای رسیدن به سرعت 80 تا 120 کیلومتر در ساعت فقط 5.9 ثانیه (6.8 ثانیه در مدل 160 اسب بخار) است.

ترمز احیا کننده، که به طور خودکار در هنگام کاهش سرعت و ترمز گیری فعال می شود، همراه با باتری های لیتیوم یونی خود شارژ شونده با ظرفیت بالا و توان خروجی E-TECH، برای مصرف سوخت بسیار عالی ترکیب می شود. در مجموع، 80 درصد از زمان رانندگی در جاده های شهری در حالت تمام برقی است، که به معنای رانندگی سیکل شهری است که به سوخت 40 درصد کمتری نسبت به موتور احتراقی نیاز دارد، بدون نیاز به تغییر عادات رانندگی.

همانند نسل قبلی موتورهای هیبریدی  E-TECH، شتاب استارت همیشه در حالت تمام برقی، با گشتاور فوری همراه است، این کار برای به ارمغان آوردن لذتی است که در یک وسیله نقلیه کاملا برقی مشاهده شود؛ همچنین تجربه رانندگی با این فناوری به اندازه خودروهای تمام برقی ساکت و به همان اندازه پاسخگو است.

این خودرو به لطف جعبه دنده هوشمند، بطور خودکار بین موتورهای احتراقی و برقی سوئیچ می کند تا پاسخگوترین، پویاترین و کم مصرف ترین حالت رانندگی ممکن را داشته باشد.

رنو آسترال کاملاً جدید مجهز به جدیدترین موتور هیبریدی E-TECH، دارای راندمان سوخت بهینه و انتشار CO2 (با شروع از 4.6 لیتر در 100 کیلومتر و 105 گرم در کیلومتر) است که آن را به یکی از مقرون به صرفه ترین خودروها برای رانندگی در بازار SUV هیبریدی در جهان تبدیل می کند.

موتور هیبریدی جدید 130 اسب بخاری پیشرفته: بهترین جایگزین برای دیزل

برای بسیاری از مشتریان، یافتن جایگزینی برای پیشرانه دیزل ضروری است. "موتور ملایم هیبریدی پیشرفته" که برای اولین بار در خودروی رنو با مدل کاملا جدید آسترال دیده می شود، یکی از این گزینه ها است. این موتور بنزینی 3 سیلندر 1.2 لیتری توربوشارژ E-TECH Hybrid جدید را با باتری لیتیوم یونی 48 ولت و یک دینام استارت ترکیب می کند. دومی از این دو به موتور احتراقی در پر انرژی ترین مراحل آن - راه اندازی یا شتاب - کمک می کند تا در مراحل بازیابی، قدرت بیشتری ارائه کند و مصرف سوخت را کنترل کند.

موتور دستی 130 اسب بخاری در رنو آسترال کاملا جدید لذت رانندگی بی عیب و نقص، گشتاور در دورهای پایین را به لطف موتور هیبریدی و در محدوده دور موتور بهینه خود به لطف توربوشارژر تطبیقی آن به ارمغان می آورد. علاوه بر این، یک شفت تعادل، آکوستیک را در محدوده ای قابل مقایسه با یک موتور 4 سیلندر نگه می دارد.

با موتور ملایم هیبریدی پیشرفته، چهار مؤلفه اصلی برای موفقیت آسترال جدید به عنوان بهترین در کلاس از نظر مصرف سوخت و انتشار CO2 (شروع از 5.3 لیتر در 100 کیلومتر و 123 گرم در کیلومتر) وجود دارد. اولا، جابجایی نسبت دنده بهبود یافته است. استفاده از چرخه احتراق فرمول 1 (میلر) و شیر EGR خنک شده با فشار کم به بهبود راندمان احتراق کمک می کند. در نهایت، اصطکاک با استفاده از یک پمپ آب برقی و یک روغن با ویسکوزیته کم بهینه شده است. تأثیر ترکیبی این تغییرات، راندمان سوخت را با آخرین موتورهای دیزلی برابری می‌کند و تا 20 درصد مصرف سوخت کمتری نسبت به موتورهای غیرهیبریدی مشابه دارد.

پیشرانه هیبریدی ملایم 140 و 160 اسب بخاری: موتور امتحان پس داده رنو

موتور هیبریدی ملایم اولین موتور هیبریدی است که در Austral جدید ارائه می شود و از یک موتور 1.3 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ تزریق مستقیم بنزینی استفاده می کند که در حال حاضر در مجموعه ای از خودروهای رنو موجود است. این موتور که با همکاری دایملر ساخته شده است، توسط یک موتور استارت و یک باتری لیتیوم یونی 12 ولت پشتیبانی می شود.

در پیشرانه 140 اسب بخاری یا 160 اسب بخاری با گیربکس اتوماتیک X-TRONIC یا به صورت 140 اسب بخار در مدل دستی موجود است.

فناوری 12 ولت هیبریدی ملایم استفاده شده در آسترال جدید، دارای عملکرد بهبود یافته "توقف و حرکت" است و عملکرد "Sailing Stop" را در مدل های X-TRONIC دارد. به ویژه، این فناوری به بازیابی انرژی هنگام ترمزگیری کمک می کند و موتور را - روی گیربکس اتوماتیک - هنگام کاهش سرعت خاموش می کند. همه این ویژگی‌ها به کاهش مصرف سوخت و آلاینده‌ها کمک می‌کنند، در حالی که همچنان شروعی نرم و راحت‌تر را در هر بار استفاده روزانه تضمین می‌کنند.

موتور هیبریدی ملایم 160 اسب بخاری 12 ولتی در Austral جدید دارای حداکثر گشتاور 270 نیوتن متری است که از 1600 تا 3250 دور در دقیقه و سیکل مختلط مصرف سوخت کمتر از 6.2 لیتر در 100 کیلومتر، با انتشار CO2 به میزان 136 گرم همراه است.

 


کلید واژه ها: موتور هیبریدی موتور احتراقی موتور برقی محصولات رنو خودروی برقی کانسپت رنو رنو آسترال Renault Austral