پنجمی رنو در روز بارانی گرند پری آلمان

گرندپری آلمان دوازدهمین دوره از رقابت های این فصل فرمول یک، یکشنبه در پیست هاکنهایم رینگ برگزار شد؛ این مسابقه آخرین رویداد فرمول یک قبل از تعطیلات تابستانی بود.
پنجمی رنو در روز بارانی گرند پری آلمان
۰۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۲ فرمول یک

گرندپری آلمان دوازدهمین دوره از رقابت های این فصل فرمول یک، یکشنبه در پیست هاکنهایم رینگ برگزار شد؛ این مسابقه آخرین رویداد فرمول یک قبل از تعطیلات تابستانی بود. در این دور از مسابقات لوئیس همیلتون بریتانیایی از تیم مرسدس توانست به عنوان قهرمانی دست یابد. وی در شرایطی قهرمان شد که در دور تعیین خط به مقام چهاردهم رسیده بود.

نیکو هالکنبرگ از تیم فرمول یک رنو اسپورت نیز با وجود شرایط جوی نامناسب و در حالی که مسابقه را در جایگاه هفتم شروع کرده بود توانست عملکرد خوبی از خود بر جای بگذارد. نیکو مسابقه را در حالی که شرایط جوی مناسب بود شروع کرد اما در ادامه با بارش باران شدید مواجه شد اما توانست در انتهای مسابقه جایگاه پنجم قرار گیرد که بهترین عملکرد وی برای تیم رنو بود.

کارلوس ساینز، دیگر راننده تیم فرمول یک رنو نیز که مسابقه را در جایگاه هشتم و با لاستیک های اولترا سافت پیرلی آغاز کرده بود در انتهای مسابقه در آستانه قرار گرفتن در میان ده نفر اول بود اما جریمه ۱۰ ثانیه ای وی باعث شد که در جدول رده بندی در مکان دوازدهم قرار بگیرد.

با کسب این نتایج تیم فرمول یک رنو اسپورت در جدول تیمی در جایگاه چهارم باقی ماند اما فاصله خود با نزدیکترین تعقیب کننده اش را افزایش داد.

نیکو هالکنبرگ درباره این دور از مسابقات جهانی گفت: "از این مسابقه بسیار راضی هستم. بخش اول مسابقه چندان هیجان انگیز نبود اما هر چه به انتها نزدیک می شدم بهتر می شد که بارش باران شروع شد. نگه داشتن ماشین آنجا روی جاده کار ساده ای نبود اما من از این شرایط لذت می برم و توانستم از آن سود ببرم. این مسابقه امتیاز خوبی برای تیم داشت و بهترین پایان تیمی و بهترین نتیجه من برای تیم رنو بود. شرایط دیوانه کننده تر شاید بهتر باشد اما ما از آن استفاده خواهیم کرد. ما در این شرایط تصمیم درست را اتخاذ کردیم و به همین دلیل است که امروز شایسته جایگاه پنجم بودیم. تیم رنو به سختی بر روی این مسابقه کار کرده بود بنابراین جایزه خوبی برای تیم بود. ما امروز خوب کار کردیم."

کارلوس ساینز هم در این مورد معتقد است: " مسابقه آلمان در انتها مسابقه سختی برای من بود. شروع خوبی داشتیم اما زمان کمی را از دست دادیم. بعد از این اتفاق مسابقه آرام شد و ما پیش از آنکه باران پیست را لغزنده و کار را دشوار کند به دنبال جایگاه بهتری بودیم تا امتیاز بیشتری به دست بیاوریم. متاسفانه من قبل از تصادف فتل برای تعویض لاستیک متوقف شدم و کمی در زمان بندی بدشانس بودیم. مسابقه را در میان ده نفر اول تمام کردم اما جریمه باعث از دست رفتن امتیازات شد که نا امید کننده است اما نگاه ما به آینده است تا ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد."

سیریل ابیتی‌بول مدیر تیم رنو نیز درباره این مسابقه گفت: " مسابقه پر حادثه ای در برابر چشمان این تماشاگران حیرت انگیز در هاکنهایم داشتیم. احتمالاً این مسابقه تمرکز و انگیزه مضاعفی برای نیکو به همراه داشت و به همین دلیل چنین عملکردی را از خود به نمایش گذاشت. احتمال اشتباه یا استفاده از لاستیک نامناسب در چنین شرایط جوی نامشخصی بالاست. نیکو، مارک اسلید، مهندس او و همه تیم عالی بودند و با غلبه بر شرایط و اتخاذ تصمیمات درست توانستند اجرای خوبی داشته باشند. ما احساس می کردیم که کارلوس هم با وجود شروع خوب، فاصله مناسب و توقف های مشابه در کنار نیکو باشد اما این اتفاق رخ نداد. کارلوس همچنین بعد از پایان مسابقه ۱۰ ثانیه جریمه شد که باعث شد دو پله در رده بندی سقوط کند. این مسابقه بار دیگر نشان داد که چه رقابت سختی میان ما، مک لارن، فورس ایندیا و هاس وجود دارد. ۱۰ مسابقه دیگر هنوز باقی مانده که به معنای ۱۰ رقابت نفس گیر و نزدیک برای همه است."

در جدول رده‌بندی برترین رانندگان تا پایان این مرحله همیلتون با ۱۸۸ امتیاز اول است، فتل با ۱۷۱ دوم و رایکونن با ۱۳۱ در رده سوم هستند. همچنین نیک. هاکنبرگ با ۵۲ امتیاز در جایگاه هفتم و کارلوس ساینز با ۲۸ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار گرفته اند.

در جدول تیمی هم مرسدس با ۳۱۰، فراری با ۳۰۲ و ردبول با ۲۱۱ امتیاز اول تا سوم هستن و تیم فرمول یک رنو اسپورت با ۸۰ امتیاز در رده چهارم قرار دارد و نردیک ترین رقیب آن تیم هاس با ۵۹ امتیاز است.

منبع: رنو


کلید واژه ها: رنو اسپورت فرمول یک نیکو هالکنبرگ کارلوس سائنز