داستر پیکاپ سال ۲۰۱۹ به بازار می آید

داچیا با توجه به کارامدی و محبوبیت این خودرو اکنون تصمیم گرفته که نسخه پیکاپ داستر را در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه کند و البته قابل ذکر است که این خودرو ارتباطی با رنو اروک نخواهد داشت.
داستر پیکاپ سال ۲۰۱۹ به بازار می آید
۲۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۹ اخبار رنو

رنو داستر که در اروپا و برخی کشورهای دیگر تحت برند داچیا که یکی از شرکت های زیر مجموعه گروه خودروسازی رنو است نامگذاری شده را باید یکی از خودروهای اقتصادی محبوب این روزها دانست. رنو داستر به لطف مشخصات فنی کارآمد و طراحی به روز توانسته است در بازار خودروهای شاسی بلند مشتریان مخصوص به خود را پیدا کند.

این خودرو که توسط شرکت خودروسازی داچیا، زیر مجموعه رومانیایی شرکت رنو طراحی و تولید شده به بازار خودروی کشورمان نیز راه یافت و طرفداران زیادی نیز پیدا کرد.

داچیا برای اولین بار و به صورت رسمی در سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت از داستر رونمایی کرد؛ این خودرو سومین محصول این شرکت بعد از ساندرو است که بر اساس پلتفرم لوگان ساخته شده است.

رنو داستر پیکاپ 2019

در سال ۲۰۱۴، ۴۰ درصد فروش جهانی داستر با برند داجیا و ۶۰ درصد هم با برند رنو بوده است. همچنین درصد اندکی نیز با برند نیسان ترانو در روسیه و هند به فروش رسیده است. همچنین در پایان سال ۲۰۱۵ مدل پیکاپ چهار در دو کابین از داستر با نام رنو داستر اروک ( Renault Duster Oroch ) در بازار امریکا شمالی عرضه شد.

یکی از نکاتی که رنو داستر را بیشتر مورد توجه قرار می داد این بود که این محصول مشترک رنو و داچیا بر اساس پلتفرم X90 ساخته شده بود و نکته مهتر این بود که به عنوان یک خودروی شاسی بلند از قابلیت رانندگی در خارج از جاده یا همان آفرود برخوردار بود؛ موردی که در برخی شاسی بلند های موجود در بازار ایران به چشم نمی آمد.

داچیا با توجه به کارامدی و محبوبیت این خودرو اکنون تصمیم گرفته که نسخه پیکاپ داستر را در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه کند و البته قابل ذکر است که این خودرو ارتباطی با رنو اروک نخواهد داشت.

البته قابل ذکر است که تصاویری که در این مقاله مشاهده می کنید مربوط به نسخه سفارشی سازی شده پیکاپ داستر توسط یک شرکت مهندسی محلی رومانیایی به نام Romturingia است و نسخه اصلی و رسمی شرکت داچیا نیست. با این حال تمام این موارد نشان دهنده تغییراتی است که رنو نیز به نوعی آنها را تایید کرده و نسخه نهایی اواخر امسال به بازار عرضه خواهد شد.

رنو داستر پیکاپ 2019

این در حالی است که حکیم بوتهرا، مدیر کل شرکت بازرگانی رنو رومانی در مصاحبه ای با یک نشریه محلی نیز برنامه های این شرکت برای ارائه نسخه کاربردی از شاسی بلند موفق داستر را اعلام کرد. برای انجام این تغییرات و ساخت نسخه پیکاپ داستر قرار است تیمی از مهندسین رنو به همراه متخصصان شرکت Romturingia در مرکز فنی رنو در تیتو به همدیگر همکاری داشته باشند.

بوتهرا همچنین اعلام کرده که این خودرو یک وسیله نقلیه کاری خواهد بود و مانند خودروهای پیکاپی مانند رنو اروک که برای زندگی روزمره نیز به کار می روند نخواهد بود. به عبارتی دیگر این خودرو کاملاً به فلسفه خودروهای برند داچیا پایبند خواهند بود: وسیله ای بدون شاخ و برگ تزیینی اضافه و کاملاً مقرون به صرفه.

بوتهرا علاوه بر اعلام ساخت پیکاپ داستر خبرهای دیگری درباره برنامه های داچیا برای سال ۲۰۱۹ را نیز اعلام کرد. طبق گفته های او حداقل سه نسخه مخصوص از مدل های مختلف داچیا از جمله مدل شاسی بلند به بازار ارائه خواهد شد.

داچیا در حال تبدیل شدن به یک بازیگر مهم در اتحادیه اروپا است و در سال گذشته با عبور از شرکت خودروسازی کیا توانست در جایگاه چهاردهمین خودروساز بزرگ این اتحادیه قرار بگیرد. مطابق آمار ارائه شده توسط اتحادیه خودروسازان اروپا (ACEA) این برند رومانیایی در سال گذشته توانست ۵۲۸۲۴۹ دستگاه خودرو به فروش برساند که نسبت به مدت مشابه قبلی ۱۱.۷ درصد رشد داشته است.

رنو داستر پیکاپ 2019

در صورتی که برنامه ها طبق زمانبندی پیش بروند به احتمال فروان داستر پیکاپ در نیمه دوم سال و از طریق نمایندگی های داچیا به فروش خواهد رسید. در حال حاضر ظاهر رسمی این خودرو و تک کابین یا دو کابین بودن آن مشخص نیست با این حال خوشحال هستیم که بالاخره این خودرو به بازار خواهد آمد.


کلید واژه ها: محصولات رنو رنو داستر تاریخچه رنو داستر