رنو توینگو Z.E. امسال به بازار می آید

شرکت خودروسازی رنو که یکی از برترین سازندگان خودروهای سوپرمینی در دنیا است قصد دارد در سال ۲۰۲۰ میلادی از نسخه تمام برقی رنو توبنگو محبوب خود رونمایی کند.
رنو توینگو Z.E. امسال به بازار می آید
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۴ اخبار رنو

شرکت خودروسازی رنو که یکی از برترین سازندگان خودروهای سوپرمینی در دنیا است قصد دارد در سال 2020 میلادی از نسخه تمام برقی رنو توبنگو محبوب خود رونمایی کند؛ این موضوع در گزارش فروش سالیانه سال 2019 این خودروساز فرانسوی مورد تایید قرار گرفته است.

این محصول دوست داشتنی رنو که یک ماشین کلاس A بازار خودرویی اروپاست می تواند رقیب مهمی برای رنو زویی تمام برقی باشد که در سال 2019 میلادی رشد 20 درصدی فروش را در قاره اروپا تجربه کرده است.

رنو بر اساس برنامه راهبردی "Drive the Future" خود قصد دارد تا سال 2022 تعداد زیادی خودروهای برقی و خودروان را به بازار کشورهای مختلف از جمله اروپا وارد کند. این شرکت یکی از مهمترین سازندگان خودروهای برقی و از پیشگامان استفاده از فناوری های نوین در ساخت محصولات جدید است.

بر اساس اخبار و شایعاتی که در فضای بازار خودرو وجود داشت این احتمال می رفت که این خودرو در اوایل سال 2022 توسط رنو با علاقمندان معرفی شود اما گزارش فروش سالیانه سال 2019 گروه رنو نشان می دهد که نسخه تمام برقی از توینگو به زودی و در سال جاری میلادی پا به عرصه خواهد گذاشت.

در بخشی از این گزارش آمده است: « سال 2020 با معرفی رنو توینگو Z.E. و همچنین ارائه مدل های هیبرید E-Tech مرحله جدید برای گروه رنو در بازار خودروهای برقی خواهد بود.»

اظهارات اولیویه مورگو، نایب رئیس اجرایی فروش و مناطق گروه رنو صحت این بیانیه را تایید می کند. وی همزمان با انتشار این بیانیه اعلام کرد که « گروه رنو در سال 2020، از فروش محصولات پرفروشی همانند رنو کلیو جدید و رنو کپچر جدید و همپنین شتاب توسعه خودورهای برقی وهیبرید به خصوص رنو زویی جدید، رنو توینگو Z.E. و فناوری E-Tech بهره مند خواهد شد.»

طبق گفته نشریه بریتانیایی Auto Express انتظار می رود که رنو توینگو زد.ای. در نمایشگاه بین المللی امسال ژنو به طور رسمی معرفی شود؛ همچنین به نظر می رسد که رنو برای ساخت این محصول خود از پلتفرم مشترکی با اسمارت فورفور 17.6 کیلو وات ساعتی بهره برده است که می تواند ظرفیت پیمایش 140 تا 150 کیلومتری را با یک بار شارژ برای آن به ارمغان بیاورد.

انتظار می رود رنو مدت اندکی پس از این رویداد خودرویی و معرفی محصول خود در ژنو فروش رنو توینگو تمام برقی را در سطح قاره اروپا آغاز کند.

رنو در سال 2013 با معرفی خودروی مفهومی رنو Twin’Z ساخت یک مدل تمام برقی از این محصول پرطرفدار خود را به تصویر کشیده بود. این خودروی مفهومی از یک موتور برقی که در عقب خودرو قرار داشت بهره می برد که توان تولید 67 اسب بخار قدرت را دارا بود.

 


کلید واژه ها: محصولات رنو رنو توئینگو رنو توینگو 2019 Renault Twingo