قطعه از رنو، جایزه از رنویار

خرید قطعه یدکی اصلی همواره یکی از مهمترین نگرانی مالکین خودرو بوده است. در روزهایی که بازار از محصولات تقلبی پر شده است شناخت قطعات اصلی و خرید آنها کمی دشوارتر شده است.
قطعه از رنو، جایزه از رنویار
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۲۰:۳۶ اخبار رنو

خرید قطعه یدکی اصلی همواره یکی از مهمترین نگرانی مالکین خودرو بوده است. در روزهایی که بازار از محصولات تقلبی پر شده است شناخت قطعات اصلی و خرید آنها کمی دشوارتر شده است. متأسفانه مبحث کپی، جعل و تقلب شاخه‌های زیادی دارد و یکی از جذاب ترین، پر کشش ترین و پر رونق ترین تجارت‌های غیر قانونی در دنیا است. گردش مالی اجناس تقلبی پس از تجارت‌هایی مانند نفت، اسلحه و… که البته تجارت قطعات یدکی تقلبی خودرو بخشی از این گردش مالی است.

حجم گسترده مالی و وسعت بازار قطعات یدکی باعث شده که متقلبین زیادی وارد این بازار شوند تا سودهای کلانی را از آن خود کنند و به همین جهت است که از مقابله با این اتفاق هراس داشته و از آن جلوگیری می‌کنند. استفاده از قطعات تقلبی در خودرو نه تنها می‌تواند منجر به ضرر و زیان مالی برای مالک خودرو شود بلکه می‌تواند امنیت و سلامتی سرنشینان خودرو را نیز به مخاطره اندازد. همچنین کسی که از قطعات یدکی تقلبی خودرو استفاده می‌کند نه تنها جان خود را به خطر می‌اندازد بلکه باعث به خطر افتادن جان افراد دیگر جامعه می‌شود.

بنابراین باید به این نکته توجه کرد که زمانی که قطعه اصلی را از نمایندگی معتبر خریداری می‌کنیم ممکن است هزینه بیشتری نسبت به مدل‌های غیر اصل برای آن بپردازیم اما این هزینه بیشتر در واقع ضمانت حفظ جان ما و اطرافیانمان است.

در رنو نیز زمانی که بحث به قطعات یدکی می‌رسد چندین موضوع مختلف در نظر گرفته می‌شود که جدای از مباحث مالی در درجه اول به مسئولیت‌های اجتماعی خود و همچنین مسئولیت رنو در برابر زندگی انسان‌ها فکر می‌کنیم و این اتفاق مانند نبردی است که همه وارد آن شده‌ایم و می‌خواهیم به مردم نشان دهیم که خرید قطعات غیر اصلی می‌تواند چه پیامدهایی برای آنها و متعاقباً جامعه به همراه داشته باشد.

طبیعتاً هر شرکت خودروسازی بهتر از هر سازنده دیگری از نقاط ضعف و قوت محصول خود و همچنین استانداردهای مورد نیاز آن آگاه است و در نتیجه بهترین مرجع برای طراحی، تولید و نظارت بر ساخت این گونه همان شرکت است. در نتیجه توصیه رنو به خریداران این است که در صورتی که به این مسائل اهمیت می‌دهند برای خرید قطعات یدکی اصلی به مراکز شبکه رسمی خدمات پس از فروش رنو در محل زندگی خود رجوع کند.

تعریف قطعه یدکی اصلی رنو این است که قطعه به صورت خاص با استانداردهای رنو با کیفیت رنو در شبکه تولید رنو و برای محصولات رنو تولید شده باشد.

قطعات رنو ویژگی‌های خاصی دارند که شناخت آنها را از نمونه‌های غیر اصلی و تقلبی آسان می‌کند:

1- بسته بندی قطعات یدکی محصولات رنو که به آن Renault Packaging گفته می‌شود و دارای استاندارد و الگوی خاصی تعریف شده است. کلمات Group Renault و Genuine Part روی بسته به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی نوشته شده است و ترتیب قرار گرفتن این نوشته‌ها روی بسته نیز دارای الگوی خاصی است. در حال حاضر قطعه یدکی اصلی در دو بسته بندی سفید و کارتن‌ها قهوه‌ای رنگ عرضه می‌شوند .

۲- برچسب‌های امنیتی رنو. با وجود موارد گفته شده در بالا اما رنو تاکید دارد که هر گونه بسته بندی بدون داشتن برچسب امنیتی رنو مصداق تقلب است و فاقد تأیید این شرکت است. یعنی اصالت بسته بندی مورد تأیید رنو زمانی معنا پیدا می‌کند که این برچسب امنیتی روی آن وجود داشته باشد.

خود این برچسب‌های دارای شناسه‌هایی هستند که آنها را قابل تشخیص می‌کند: این برچسب‌ها، با تغییر زاویه قرار گرفتن در نور، تغییر طیف رنگ می‌دهند. در صورتیکه با تغییر زوایه، تغییر رنگ اتفاق نیفتد، بدون شک آن برچسب و قطعه یدکی تقلبی می‌باشد. نکته بعدی این است که روی تمام برچسب‌های مورد تائید رنو کدی قرار دارد که روی به کد رهگیری معروف است.

شرکت رنو به پاس قدرانی از وفاداری مشتریانش به این برند و تشویق دیگران به استفاده از محصولات اصلی رنو اقدام به برگزاری یک کمپین کرده است. در این کمپین مالکین خودروهای رنو می‌توانند با مراجهه به فروشگاه آنلاین رنویار در قرعه کشی آن شرکت کنند.

رنویار یک فروشگاه اینترنتی برای خرید آنلاین قطعات و لوازم یدکی اصلی رنو است. هدف رنویار این است که صاحبان خودروی رنو بتوانند کالای تخصصی مورد نیاز خود را به راحتی و بدون نگرانی تقلبی بودن آن، از برند اصلی خریداری کنند.

رنوسواران برای شرکت در این قرعه کشی کافی است به سایت رنویار مراجعه کرده و با وارد کردن VIN خودرو که در پشت کارت خودرو درج شده است در این سایت ثبت نام کنند تا به قید قرعه، برنده یکی از جوایز رنویار شوند. سه نفر اول برنده این قرعه کشی به ترتیب جوایز زیر را دریافت خواهند کرد:

نفر اول: ۲۰ میلیون تومان وجه نقد با اسکناس مورد علاقه شما
نفر دوم: ۲۰٪ تخفیف ویژه خرید از فروشگاه آنلاین رنویار تا سقف ۱۰ میلیون تومان
نفر سوم: یک دستگاه گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی A51

به صفحه کمپین رنویار مراجعه کنید و با ثبت نام در آن، شانس برنده شدن یکی از جوایز را داشته باشید.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: قطعات یدکی اصلی قطعات اصلی رنو قطعه یدکی رنو شناسایی قطعات یدکی اصلی رنویار