ایزی پاد روبو خودروی دیگری از رنو

رنو ایزی پاد همانند اسکوتر های برقی (که قوانین مربوطه به آنها در حال تکامل است) یا دوچرخه هایی که اکنون مورد استفاده مردم قرار می گیرند یک وسیله نقلیه کوچک با سرعت محدود شده است.
ایزی پاد روبو خودروی دیگری از رنو
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۸ اخبار رنو تکنولوژی

شرکت خودروسازی رنو فرانسه در ماه های اخیر از خودروهای مفهومی آینده خود رونمایی کرده است. سری جدید خودروهای مفهومی این شرکت با کد نام ایزی (EZ) رویکرد و استراتژی رنو را درباره آینده صنعت خودرو نشان می دهد.

رنو در این مدت خودروی رنو ایزی گو (EZ-GO) به عنوان نماد خودروهای اشتراکی آینده را معرفی کرده است. ایزی-گو روبو خودرویی که سفرهای شهری و زندگی روزانه مصرف کنندگان شهری خود را ساده تر خواهد کرد. ایزی-گو یک سرویس چندکاره اشتراکی است.

رنو ایزی پاد - Renault EZ POD

این شرکت همچنین رنو ایزی پرو (EZ-PRO) را نیز به علاقمندان صنعت خودرو معرفی کرد. این خودرو نه تنها برای استفاده توسط صنایع و افراد وابسته به صنعت حمل و نقل بار، بلکه برای استفاده روزمره کارآفرینان، استاد کاران و تجار طراحی شده است. ایزی پرو یک روبو خودروی اشتراکی است که طیف وسیعی از استفاده‌ها را ارائه می‌دهد و دارای انعطاف پذیری است که مناسب اکوسیستم حمل و نقل بار در محیط شهری است.

این شرکت در کنار این دو محصول خود از رنو ایزی اولتیمو (EZ-Ultimo) نیز پرده برداشت. این محصول نیز یک خودرو در کلاس خودروهای سالن و البته با نگاهی آینده نگرانه و لوکس است. رنو EZ-Ultimo با طراحی منحصر به فرد خود برای کاربردهای مختلف تناسب داشته و می توان از آن برای سفرهای شخصی کوتاه شهری، سفرهای تجاری و یا سرویس حمل و نقل لوکس توریست ها استفاده کرد.

رنو ایزی پاد - Renault EZ POD

رنو ایزی فلکس (Renault EZ-Flex) نام دیگر محصول مفهومی این خودروساز فرانسوی است که در چند وقت اخیر معرفی شده است. رنو ایزی فلکس یک خودروی تجاری سبک (LCV) متصل و برقی است که سریع و جمع و جور است. این خودرو برای حمل و نقل پایدار و با راندمان بالا در محیط های شهری طراحی و تولید شده است.

حال نوبت به یک محصول دیگر از گروه خودروسازی رنو رسیده است تا نگاه این شرکت به آینده صنعت خودروسازی را به همگان نمایش دهد. این محصول جدید رنو ایزی پاد (Renault EZ-POD) نام دارد که یک روبو خودروی کوچک، خودران، متصل و برقی است که برای حمل و نقل انسان و کالا در مسیر های کوتاه طراحی شده است است.

رنو ایزی پاد - Renault EZ POD

رنو ایزی پاد همانند اسکوتر های برقی (که قوانین مربوطه به آنها در حال تکامل است) یا دوچرخه هایی که اکنون مورد استفاده مردم قرار می گیرند یک وسیله نقلیه کوچک با سرعت محدود شده است.

کوچکی و در نتیجه چابکی EZ-POD یکی از ویژگی های این وسیله نقلیه است. تعداد زیادی از این خودرو در مسیرهای از پیش تعیین شده می توانند وسیله ای برای حمل و نقل مسافران باشند. این روبو خودرو به دلیل سرعت مطمئنه و ابعاد کوچک خود در ترافیک های شهری کمتر باعث آزار مسافران می شود و در نتیجه استفاده از آنها منعطف تر و از نظر اجتماعی نیز قابل قبول تر است.

رنو ایزی پاد - Renault EZ POD

همچنین ویژگی های مذکور به این خودرو اجازه می دهد که در محوطه هایی مانند فرودگاه ها، پارکینگ های خودرو و مراکز خرید که عابرین پیاده تردد می کنند سرویس حمل و نقل را برای آنها فراهم کند.

این خودرو در آینده مجوز خواهد داشت تا در برخی از معابر عابرین پیاده یا با سرعت پایین (زیر 60 کیلومتر بر ساعت) تا ورودی برخی ساختمان ها تردد کرده و به مسافرینی که نیاز دارند خدمات ارائه دهد.

رنو ایزی پاد - Renault EZ POD

رنو ایزی پاد می تواند باعث اکتشاف استفاده های نوینی از وسایل خودران بدون کابین را نیز به نمایش گذارد. مهندسین رنو در حال کار بر روی این پروژه هستند و احتمالا با استفاده از بازخورد مصرف کنندگان، اپراتورهای این ناوگان و مقامات شهری تکامل بیشتری پیدا کند.

رنو ایزی پاد با الهام از رنو ایزی گو و پلتفرم مدولار رنو ایزی پرو و بر روی شاسی رنو توئیزی ساخته شده است. سرعت پایین خودرو و سناریوهای ابتدایی استفاده آن باعث شد تعداد مناسبی سنسور در ساخت آن به کار رود. در قسمت جلوی این محصول رنو یک عدد دوربین و یک لیدار (Lidar) برای اسکن مسیر پیش رو تعبیه شده است. همچنین رادارهای کوتاه برد و بلند برد نیز در قسمت عقب خودرو نصب شده است. در نهایت برای بهبود سیستم مسیریابی نیز دو عدد آنتن و یک جی پی اس بر روی سقف ایزدی پاد قرار داده شده است تا ردیابی آنی و اتصال آن را فراهم کند.

رنو ایزی پاد - Renault EZ POD

ایزی پادهایی که برای حمل و نقل مردم استفاده می شود دارای یک ورودی بزرگ در نمای جانبی خود است که سوار و پیاده شدن مسافران را تسهیل می کند. طراحی داخلی ساده و رنگارنگ آن به تمرکز بر دوام و آسانی نظافت آن در استفاده های اشتراکی انجام شده است. صندلی های این محصول رنو شباهت زیادی با آنچه در رنو توئیزی مورد استفاده قرار گرفته است دارد. درون کابین رنو ایزی پاد در صفحه نمایش وجود دارد که اطلاعاتی راجب به سفر را به مسافرین ارائه می دهد.

رنو ایزی پاد - Renault EZ POD

بازار خدمات حمل و نقل حدود ده سال پیش پدید آمد و پیش بینی شده است که در سال 2020 نزدیک به 11 میلیارد یورو ارزش خواهد داشت. به طور طبیعی فرصت های زیادی در این بازار وجود خواهد داشت؛ گروه رنو نیز به سختی در حال فعالیت برای شناسایی و توسعه خدمات حمل و نقل اشتراکی در سرتاسر جهان است.


کلید واژه ها: محصولات رنو رنو ایزی-گو رنو ایزی پرو رنو ایزی اولتیمو رنو ایزی فلکس خودروی مفهومی رنو ایزی پاد Renault EZ-POD کانسپت رنو